Біопсія простати – діагностична процедура, яка в обов’язковому порядку призначається пацієнтам при підозрі на рак передміхурової залози. Необхідність дослідження полягає в його високій інформативності. Тільки гістологічний аналіз дозволяє виявити пухлинний процес, підтвердити діагноз рак простати і приступити до ефективного лікування. Біопсія простати виконується при підозрі на наявність раку передміхурової залози. Підозра, як правило, виникає в разі підвищення ПСА (ПСА) сироватки крові вище 4,0 нг / мл або виявлення при пальцевому ректальному дослідженні ділянки ущільнення в простаті, або підозра при УЗД простати.
Як проводиться біопсія передміхурової залози? У пряму кишку вводиться гель з лідокаїном. Далі вводиться ректальний ультразвуковий датчик з направляючою і проводиться біопсія спеціальним біопсійним пістолетом, при якій пружинна голка входить в тканину простати на глибину близько 20 мм. Це відбувається дуже швидко, тому дослідження триває не більше 10 хвилин. Зразки тканин беруть з усіх зон простати (10 – 12 проб), а не тільки з ділянок, підозрілих на рак. Отримані тканини відправляються в лабораторію для дослідження.
Даний вид операцій проводяться у нас з використанням ультразвукового апарату експертного класу фірми BK Medical з використанням біплановового трансректального датчика, який дозволяє отримувати одночасно зображення поздовжнього і поперечного зрізу простати протягом однієї процедури (це робить операцію більш безпечнішою і дозволяє точно попадати у зацікавлені ділянки простати), і біопсійного пістолета фірми Bard Magnum, визнаним одним із кращих у світі.
Біопсія простати проводиться у більшості випадків амбулаторно.