Давайте знайомитись!
Я, Бідованець Роман Олегович, лікар вищої кваліфікаційної категорії.У 2003 році закінчив Тернопільську державну медичну академію. ім..І.Я.Горбачевського. Після закінчення інтернатури працював лікарем урологом в м.Херсон до 2018 року. З 2009 до 2018 р очолював Центр сучасних малоінвазивних урологічних технологій, на базі урологічного відділення Херсонської обласної клінічної лікарні.
Завдяки сучасному оснащенню Центру були освоєні та з успіхом впроваджені в повсякденну практику новітні, малотравматичні операції в урології. Велику увагу приділяв сучасному лікуванню сечокам’яної хвороби згідно з рекомендаціями Європейської Асоціації Урологів і продовжую успішно цим займатись і сьогодні. З 2018 по листопад 2021 року працював лікарем урологом у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону в м. Одеса. 01.12.21 знову очолив обласний центр малоінвазивних урологічних технологій в місті Херсон.
Пробувши 1 місяць в окупації, був змушений покинути Херсон. На сьогоднішній день я працюю в Теребовлянській міській лікарні Тернопільської області.
https://ter.crl.net.ua
https://www.facebook.com/hospital.terebovlya/
Сечокам’яна хвороба (СКХ) – це захворювання обміну речовин, що викликане різними ендогенними та екзогенними причинами, включаючи спадковий характер і характеризується наявністю каменю(ів) в нирках та сечових шляхах. Зустрічається близько у 3 % населення земної кулі, причому найбільш часто у людей працездатного віку (20-50 років), що веде до збільшення кількості днів
непрацездатності, а інколи до інвалідизації та смерті.
В Україні СКХ діагностується в 35-40% випадків усіх урологічних захворювань та займає 2 місце після інфекційно-запальних захворювань нирок.
Завдяки впровадженню ендоскопічних операцій вдалося значною мірою скоротити кількість днів непрацездатності, значно зменшити процент інвалідизації та смертності. Хворі відмічають легку стерпність до оперативних втручань, легкий післяопераційний період, швидку реабілітацію і повернення до звичних умов життя.
Після позбавлення каменю(ів), потрібно дотримуватися, так званої,
метафілактики. Метафілактика каменеутворення – це комплекс заходів щодо попередження рецидивів каменеутворення чи зниження їх частоти. В основі лежить комплекс поведінкових рекомендацій та дієтотерапія, про які детально я розкажу Вам при зустрічі.
Як говорять, хворобу легше і дешевше попередити, аніж лікувати. Бажаю вам міцного здоров’я!