Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (в народі – аденома простати) – розростання залози, що зумовлює здавлювання уретри, призводить до порушення сечовипускання, аж до цілковитої затримки виділення сечі. Це одне із найпоширеніших урологічних захворювань чоловіків похилого та старечого віку і виявляється в 40% чоловіків у віці від 50 до 60 років, у 50% — після 60-ти років, і у 90% — після 80 років. Після того, як лікар діагностував у Вас аденому простати, призначається лікування. Лікування може бути консервативне та оперативне. Є багато варіантів оперативного лікування гіперплазії простати, проте «Золотим стандартом» на сьогоднішній день є трансуретральна резекція (ТУР) простати. Суть методу полягає в тому, що під контролем оптики (ендоскопа) за допомогою електропетлі через просвіт сечовивідного каналу тканини аденоми пошарово «зрізаються» в просвіт сечового міхура. Потім отримана «стружка» видаляється спеціальною помпою. Тривалість операції, як правило, не перевищує 1,5 години.
Операція виконується під спиномозковою анестезією.
При гладкому перебігу післяопераційного періоду хворі виписуються з клініки на 3-4 добу. В останні роки з’явилася нова модифікація ТУР простати – так звана «біполярна ТУР». Техніка операції залишилася в основному колишньою, проте завдяки використанню нової апаратури вдалося зменшити кількість ускладнень і звузити спектр протипоказань до ТУР простати. Останньою модифікацією ТУР є біполярна плазмова вапоризация передміхурової залози – ексклюзивна розробка компанії OLYMPUS. Дана методика дозволяє видаляти аденоматозні тканини простати практично безкровно і досить швидко.
Основними ускладненнями методики є: часткова або повна ретроградна еякуляція (закид сперми при сім’явиверженні в сечовий міхур) – до 60-70%, нетримання сечі – близько 1%, структури уретри – не більше 1%, еректильна дисфункція – менше 0,5% .